PROGRAM WARSZTATÓW WRIT MONTENEGRO 2017

HARMONOGRAM DNIA ZAJĘĆ
 
8.00 – medytacja, ćwiczenia jogi
9.30 – śniadanie
10.30 – 17.00 – czas wolny (plażowanie, zwiedzanie, itp)
17.00 – obiadokolacja
18.00 – zajęcia jogi słowiańskiej oraz tańców Oriental fitness
19.00 – zajęcia Astro
20.00 - czas wolny- masaże, konsultacje osobiste
UWAGA: Zajęcia odbywają się na otwartym powietrzu. W dniach deszczowych, zajęcia się nie odbywają! Można wtedy korzystać z konsultacji, masaży lub innych treści pozaprogramowych.
 

 

PRZEBIEG DNIA WARSZTATÓW
Dzień rozpoczynamy medytacją oraz ćwiczeniami. To poranny zestaw ćwiczeń oczyszczający umysł, wzmacniający ciało oraz również modelujący sylwetkę. Ćwiczenia: Pranayama, Joga, Hot Joga Strech i inne. Doskonale pobudzają oraz wzmacniają umysł i rozciągają ciało, odmładzają je i przygotowują do tańców, ale i do dnia pewnego wakacyjnych wrażeń. Są zbiorem technik oddechowych i postaw ciała. Stanowią doskonałe antidotum na stres. Uspokajają umysł i wzmacniają koncentrację. 

Uczestnicy po tym dysponują aż kilkugodzinnym czasem wolnym, podczas którego mogą skorzystać z odpłatnych porad, masażyspacerów czy plażowania, a także z zorganizowanych wycieczek i rejsów. Kontynuujemy poprzez zajęcia tańców, które odbywają się popołudniu po obiadokolacji.  Póżniejszym popołudniem również prowadzone są warsztaty odkrywania kobiecości poprzez zajęciaaa Astro- omawianie horoskopów uczestniczek. Wieczorem po zajęciach, uczestnicy spotykają się na tarasie Pensjonatu, a naturalnie, również w uroczych knajpkach w stylu Bałkańsko śródziemnomorskim w Budvie, gdzie wspólnie biesiadują, bawią się, tańczą i miło spędzają czas :)

 

 
INFORMACJA O ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH
 
JOGA I MEDYTACJA
Przeczytaj więcej o rodzaju zajęć i prowadzącej Ania Masala
JOGA SŁOWIAŃSKA
Fuzja gimnastyki jogicznej i tańca wywodzaca się z tradycji naszych przodków. Prowadzi Rada Żivković
PORTRET ASTROLOGICZNY- Informacje dla ciebie z dziedziny astrologii- Twoja wibracja kosmiczna, planety i ich oddziaływanie, znaki zodiaku, żywioły, mandala zycia. Omówimy horoskopy uczestników naszego warsztatu. Dowiemy się jakie kto ma przeznaczenie, predyspozycje, energie życiową, a na dodatek M jak miłość :) w horoskopach naszych uczestników. Prowadzi Agnieszka Czapla. 
ORIENTAL FITNESS:
Bolly dance – taniec wywodzący się z bollywoodzkich filmów. To język ciała i miłości, wyzwala pozytywne emocje i dodaje energii. Ma on w sobie dużo gracji i dynamiki, angażuje wszystkie części ciała począwszy od głowy aż po stopy. Dzięki temu daje świetny trening mięśniom i modeluje sylwetkę. Taniec ten może tańczyć każdy bez względu na płeć, wiek, budowę ciała czy sprawność fizyczną - to taniec który łączy, a nie dzieli. Jest przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Gipsy dance – jest to forma tańca przekazwana z pokolenia na pokolenie, tańczona w czasie różnych uroczstości, spotkań, przy ognisku w lesie w czasach taborów. Orginalnie taniec cygański, tak jak Cyganie, pochodzi z Indii, skąd 600 lat temu wyemigrowali oni z regionu położonego między rzekami Sindhu i Ganges. Jest bardzo różnorodny w formie bowiem przejmował część kultur państw, w których Cyganie dłużej przebywali. Najbardziej znaną formą tańca cygańskiego jest flamenco, oryginalnie tańczone przez Cyganów andaluzyjskich.
Taniec orientalny – współczesny taniec sceniczny pochodzący z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Bardzo istotne w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki (np. shimmy earthquake, shimmy kolanowe) bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Właściwe ruchy mięśni brzucha występują bardzo rzadko i jest ich tylko kilka (fala brzucha, shimmy przeponowe, popy, locki mięśni brzucha). Praca mięśni brzucha często stanowi natomiast wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.
Wykład na temat zdrowego życia i żywienia
Temat na Wykład:
"Fundamentalne elementy zdrowia"
Koło życia, szczęścia i zdrowia z 32 szprychami od których zależy jakość naszej drogi przez życie.
Czy rozwijasz się i żyjesz pełnią życia, czy zaledwie "ledwo ciągniesz" w trybie przetrwania?
Czy wiesz że na życie pełnią zdrowia i szczęścia składa się 32 Elementy, z których żaden nie jest mniej ani bardziej ważny?
Zapraszam na wykład gdzie omówimy wszystkie te elementy i zrobimy test który wam samym pozwoli ocenić na ile procent pełnego potencjału i możliwości które niesie za sobą życie  funkcjonujecie.Info o mnie na stronę /
Prowadzi: Rada Żivković

DORADZTWO W DZIEDZINIE URODY I ZDROWEGO ODŻYWIANIA WG AJURVEDY

Pomoc w zmianie nawyków żywieniowych. Udziela Agnieszka Czapla

MASAŻE 
Wykonuje Alex Zivković Przeczytaj więcej 


    © Wszelkie Prawa Zastrzeżone